روش های جلوگیری از خود ارضایی کردن کودکان
خانه » روش های جلوگیری از خود ارضایی کردن کودکان

روش های جلوگیری از خود ارضایی کردن کودکان

67K بازدید
جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
51

روش های جلوگیری از خود ارضایی کردن در کودکان

چطور مانع خود ارضایی کردن کودکان شویم؟

روش های جلوگیری از خود ارضایی کردن کودکان , هورمون, هورمون ها, هورمون های جنسی, والدین, مقالات زندگی, مضرات خودارضایی, مضرات خود ارضایی, مقالات اجتماعی, مبارزه با خود ارضایی, مبارزه با تحریک جنسی, کودکان, کودک, گناه خودارضایی, لباسهای چسبان, لذت بخش, لذت بردن, فواید ترک خود ارزایی, عوارض خود ارضایی, عوارض خودارضایی, فرهنگ, علت خود ارضایی زنان, علت خود ارضایی مردان, علت خود ارضایی, عفونت ها, روش های ترک خود ارضایی, روابط جنسی, روابط جنسی مرد, روابط جنسی مردان و زنان, روابط زناشویی, روابط مردان و زنان, راه های موثر ترک خود ارضایی, راه های مفید ترک خود ارضایی, راه های ترک خود ارضایی, دلایل خود ارضایی زنان, را های موثر ترک خود ارزایی, رابطه, درمان خود ارضایی, دختر بچه, دختران, دختر, خودارضایی از دید اسلام, خود ارضائی, خود ارضایی مردان متاهل, خطرات خود ارزایی, جلوگیری, ترک استمناء, پسران, پسر, پیشگیری, پیشگیری از خود ارزایی, پیشگیری از خود ارضایی, امیال جنسی, اندام های جنسی, اندام جنسی, آموزش جنسی, آموزش, ارضا, خودارضایی در کودک, خود ارضایی در کودکان, روش ترک خود ارضایی, جلوگیری از خود ارضایی کودک, پیشگیری از خود ارضایی کودکان, روش پیشگیری از خود ارضایی در کودک, راه جلوگیری از خود ارضایی کودکان, پیشگییر از خودارضایی در بچه ها, خود ارضایی در خردسالان, خود ارضایی در دختر بچه ها, خود ارضایی در پسر بچه ها, پیشگیری کردن از خود ارضایی در کودک

در دنیای امروز و با وجود رسانه های مختلف بچه ها بسیار زودتر از زمان مناسب با بدن خود آشنا می شوند و ممکن است تحت تاثیر از دنیای اطراف خود قرار گرفته و برای لذت بردن دست به خود ارضایـی بزنند. در ادامه روش هایی برای دور کردن کودک از این حالت را ذکر می کنیم. با فارسی مد باشید.

در دوره نوپایی ، بچه ها همزمان با رشد عمومی و آشنایی بیشتر با محیط اطراف به کشف نقاط مختلف بدن خود پرداخته و در می یابند که لمس بعضی از نقاط بدن با لذت همراه است. خود ارضایی در کودکان چیزی بیش از کنجکاوی در مورد اندام های جنسی است و ممکن است کودک یکبار در هفته و یا گاهی حتی تا چندین بار در روز به آن بپردازد.

کودک با تکرار این رفتار و تحریک اندام تناسلی خود به احساسات لذت بخشی دست خواهد یافت. حرکاتی مانند خوابیدن روی شکم و مالیدن خود به زمین یا عروسک و سایر اشیا (به ویژه دختر بچه ها) بسیار معمول است و ممکن است کودک در دوره های استرس و خستگی به آن بپردازد و یا با دست، اقدام به تحریک اندام جنسی خود نماید.

خود ارضایی در سنین 2 تا 3 سالگی شایع تر است و در میان دختران بیش از پسران دیده می شود. معمولا بصورت ناگهانی آغاز می شود و والدین ،پسر بچه ها را در حالت کشیدن آلت و دختر بچه ها را در حال مالیدن ناحیه تناسلی غافلگیر می کنند. کودک ممکن است گر گرفته وعرق کرده به نظر برسد و در حال خر خر کردن باشد و یا تنفس نامنظمی داشته باشد. و یا در یک وضعیت خاص مثل خم شدن روی چیز خاصی و یا مالیدن خود روی اشیا و یا عروسک غافلگیر شود و یا در حالت چمباتمه نشسته باشد .

ممکن است بیمار به نظر برسد و یا حالت های عصبی شبیه به تشنج را از خود نشان دهد. این رفتار ممکن است تا زمانی که کودک از استرس رهایی بیابد، ادامه یابد اما معمولا کاملا برطرف نمی شود. و بعضی از کودکان این رفتار را تا 6-5 سالگی در خلوت خود ادامه می دهند و ممکن است در زمان بلوغ با افزایش هورمون های جنسی شدت پیدا کند.

مادری که کودکش را در این وضعیت غافلگیر می کند باید از رفتارهای ترساننده و خشن پرهیز کند. البته تشخیص سایر علل تحریک پذیری دستگاه تناسلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وجود کهیر و یا ترشحات بد بو در ناحیه تناسلی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. و یا سایر علل منجر به تحریک پذیری این عضو، که می تواند از بروز عفونت های ادراری دختران تا بعضی از عفونت های قارچی (مثلا کاندیدا) متفاوت باشد.

خود ارضایی در کودکان عصبی و گوشه گیر نیز بسیار مشاهده می شود. سوالات بسیاری در مورد علل این رفتار کودکان همچنان بی پاسخ مانده اند ولی مسلم آن است که این پدیده دراین سنین به نظر بی ضرر می رسد. (و برخلاف عقیده عوام باعث کور و یا دیوانه شدن بچه در آینده نخواهد شد). والدین این رفتار را باید به عنوان بخشی از مراحل رشد و نموی کودک بپذیرند و با آن بصورت طبیعی برخورد کنند.

زمینه های فرهنگی و مذهبی خانواده نیز باید در نظر گرفته شود. کسب تاریخچه ای در مورد زمان و محل خود ارضایی و نحوه پاسخگویی والدین به این رفتار کودک مفید می باشد. والدین باید از رفتارهای ترساننده و خشن منع شوند زیرا ممکن است کودک را به سایر رفتارهای مضر وادار کند.

نیازی نیست که مادر هروقت می بیند بچه دستهایش را به سمت ناحیه تناسلی می برد، دستهای او را چک کند و مثلا بگوید: دستهاتو بیار بالا ببینم. و یا او را از دمر خوابیدن و خوابیدن روی شکم منع کند. بلکه پرت کردن حواس کودک از این رفتار و مشغول کردن او به کارهایی که دست هایش را مشغول نگه می دارد ، توصیه می شود. کودک باید بفهمد که این رفتار جامعه پسند نبوده و نباید آن را تکرار کند. این ادراک باید در محیطی آرام و بدون ترس ایجاد شود.

همچنین چون خستگی و تنهایی و بی توجهی علت شایعی برای این رفتار در کودک است مادر می تواند وقت بیشتری برای او گذاشته و او را بیشتر در آغوش بگیرد. با این حال این رفتار نیز نباید جنبه تشویق پیدا کند. زیرا کودک ممکن است برای جلب توجه و محبت مادر شروع به آغاز این رفتار نماید.

اگر همچنان این رفتار کودک ادامه پیدا کرد مادر باید ناحیه تناسلی کودک را برای بررسی کرده و برای موارد غیر طبیعی مورد معاینه قرار بدهد. اگر مورد خاصی دیده نشد، می تواند به پزشک مراجعه کند چون ممکن است مواردی مانند سواستفاده جنسی دلیل ادامه رفتار کودک باشد. با این حال در اغلب موارد علت خاصی برای این پدیده یافت نمی شود.

در موارد زیر مشورت پزشکی ضروری است:

کودک به خود ارضایی در مکان های عمومی ادامه بدهد.

مادر فکر می کند کودک این رفتار را از فردی دیگر آموخته است.

کودک سعی کند دیگران را تحریک کند.

تکرار رفتار و طول کشیدن تا 6-5 سالگی

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه