به هیچ وجه این جملات را به مردان نگویید
خانه » به هیچ وجه این جملات را به مردان نگویید

به هیچ وجه این جملات را به مردان نگویید

67K بازدید
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
47

به هیچ وجه این جملات را به مردان نگویید

این جملات را هرگز به مردان نگویید

به هیچ وجه این جملات را به مردان نگویید , همسران, همسرتان, همسر, مردان, مردها, مرد, شوهر, شوهرتان, زندگی مشترک, زندگی, زنان, خانم, خانم ها, آقایان, اجتماعی, احساسات, احساس, اخلاق, آرامش, جملات منفی, جملات منفی در زندگی مشترک, جملاتی که نباید گفت, به مردان نگویید, جملات منفی را به مردان نگویید, اختلافات, اختلافات زناشویی, اختلافات زندگی, اختلاف زن و مرد, اختلافات بین زن و مرد, حل اختلاف بین زن و مرد, وجود اختلافات زناشویی, روابط زن و مرد, روابط زوجین, اختلافات بین زن و شوهر, دعواهای زن و شوهر, دعوای زن و مرد, اختلاف بین زوجین, وجود اختلاف بین همسران, همسرداری, آیین همسر داری, همسرداری, زندگی مشترک, زندگی مشترک خوب, زندگی بدون اختلاف, درک کردن شوهر, درک کردن مرد, درک متقابل, درک همسران

گاهی وقت‌ ها، خانم با بکار بردن یک جمله ناخواسته تمام اعصاب و روان آقای خانه را بر هم می‌ زند. صبح قبل از بیرون رفتن از منزل، اگر همسرتان بگوید پولم تمام شده یا نوشتن چک فراموشت نشود، چقدر آرامش شما برهم می‌ خورد؟! اگر خانم‌ ها بدانند چه کلامی را در چه زمانی و به چه شکلی بیان کنند، به‌ طور حتم از حرف‌ هایی که آقایان را از کوره به در می‌ برد، جلوگیری خواهند کرد. مگر آن‌ که هدف بانویی، به هم ریختگی روحی و شخصیتی آقای خانه باشد! در هر صورت خانم‌ ها با توجه به محتوای این مطلب باید تلاش کنند از تکرار این حرف‌ ها و موقعیت‌ های تنش‌ آفرین پرهیز کنند. در ادامه این مطلب با فارسی مد همراه باشید.

به مردان نگویید: پولم تمام شده

اگر نمی‌ توانید هزینه ماهانه خانواده و خرجی روزانه‌ تان را محاسبه کنید، ریاضی خود شما اشکال دارد! برای دریافت هزینه منزل به زمان و نحوه دریافت وجه نقد مورد نظرتان توجه کنید.

زمان رفتن و خارج شدن از خانه برای مطرح کردن پول، زمان درستی نیست، شدید‌ترین درگیری‌ های خانوادگی می‌ تواند به دلیل درخواست مستمر و بی‌ موقع پول باشد. ماهی یک‌ بار کل هزینه‌ های جاری را محاسبه و زمان دریافت خرجی خانه را مشخص کنید. اشتباه نکنید! اگر شما هم شاغل بودید خودتان به‌ طور حتم مدیریت مالی را قبول داشتید.

موضوع دیوانه‌ کننده برای همسرتان، بی‌ موقع مطرح کردن دریافت پول و پی‌ در پی بودن آن است. فراموش نشود اشکال شما در نداشتن یک منبع درآمد یا سرمایه‌ گذاری و نیز شاغل نبودنتان نیست، بلکه مشکل در نبودن یک رویه مشخص جهت مدیریت مالی خانه و شیوه دریافت و هزینه اقتصادی بوده و مثلا برخی از ما فراموش می‌ کنیم پاساژ گردی یا خرید، تفریح نیست.


 به مردان نگویید: شوهر دوستم این کارو انجام نمی‌ دهد؟

هیچ چیزی ناپسند تر از یک مقایسه نابجا نیست. حال چه با شوهر یکی از دوستان فعلی‌ تان باشد و چه با خواستگار یا نامزد قبلی‌ تان! چون شما هیچ وقت نمی‌ توانید از مقابله‌ به‌ مثل همسرتان جلو‌گیری کنید، مقایسه بی‌ دلیل و غیر عقلانی جز خراب کردن روان همسرتان نتیجه‌ ای در برندارد.

پس لطفا توجه داشته باشید مقایسه همسرتان با هر مرد دیگری حتی پدر و برادرتان اثری جز تخریب شخصیت او ندارد! دوست شما، شرایط زندگی و خلق و خوی همسرش کاملا با شرایط واقعی زندگی شما متفاوت است. ضمن درک تفاوت‌ ها سعی نکنید با سر کوفت زدن، کار خود را پیش ببرید چرا که این کار فرجام خوشی نخواهد داشت.


به مردان نگویید: کی می‌ خوای کارتو عوض کنی؟

هر مردی از کارش لذت می‌برد یا حداقل برخی از آقایان کارشان را دوست دارند. مثلا بعد از ۲۰ سال کار حالا اگر خانواده او انتظار تغییر شغل را از ایشان داشته باشد، پس چه بر سر سلایق و علایقش خواهد آمد؟ شاید اگر هزینه نکند، متضرر نشده و شرایط مالی بهتری را سپری کند.

اما خانم‌ ها معمولا به این نکته توجه نمی‌ کنند که همسرانشان به کار و شغل خویش دل می‌ بندند و شخصیت و عزت‌ نفس خود را در جایگاه اجتماعی و کار خویش جست‌ و جوی می‌ کنند. پس اگر هر روز درباره کار آقای خانه پشت‌ سر هم غر بزنید نتیجه‌ ای جز به‌ هم ریختن روان همسرتان نخواهید داشت.


به مردان نگویید: تو هم عین بابات یا خانواده‌ ات هستی

اگر همسرتان نامرتب است یا مناسبت‌ های مهم زندگی‌ تان را فراموش می‌ کند این مورد را با خود او حل کنید و از کشاندن پای پدر، مادر، خواهر یا برادر و بقیه افراد خانواده‌ اش به این مشکل اجتناب کنید. وقتی چنین جمله‌ ای را به کار می‌ برید به همسرتان مستقیما این پیغام را می‌ دهید که قصد تحقیر او را دارید.

بدیهی است که به کار بردن جملاتی از این دست به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده‌ اید، اشاره می‌ کند. اگر انصاف داشته باشید، با مقایسه خانواده خودتان با خانواده‌ های برتر، متوجه خواهید شد که فامیل و اقوام شما نیز در بعضی از مباحث دارای مشکلاتی هستند.


 به مردان نگویید: خودم می‌ توانم، کمک لازم ندارم

شاید باور نکنید اما این جمله برای اکثر مردان آثار مخربی دارد. همسر شما مانند هر انسان دیگری از اینکه وجود موثر و مفید داشته باشد به خودش افتخار می‌ کند. گاه دلیل شما برای بیان این جمله این است که همسرتان کاری که قصد انجامش را دارد به خوبی انجام نمی‌ دهد؛ مشاوران معتقدند حتی اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید. بعد‌ها از اینکه نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته‌ اید پشیمان خواهید شد، چرا که با این حرف او را دیوانه خواهید کرد.


به مردان نگویید: مادرم گفت که این کار را انجام می‌ دهی

وقتی این جمله را می‌ گویید بی‌ شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می‌ شود؛ اینکه شما در مقابل دیگران، زندگی شخصی‌ تان و مشکلات آن را بر ملا کرده‌ اید. بدیهی است از آن پس هر چه از دیگران بشنود را به شما نسبت خواهد داد و بعد‌ها به صفت ناخوشایند دهن‌ بین هم ملقب خواهید شد. به جای همه این ها، حتی اگر از یکی از اطرافیانتان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتارهای به‌ طور مثال کنترل‌ کننده دارد، به جای بیان آن از قول سوم شخص این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید.


به مردان نگویید: مرد باش

هیچ چیز به اندازه زیر سوال بردن مردانگی آقایان درد آور نیست. در این دوره و عصر هزاره سوم هیچ شیوه منطقی و ریاضی جهت سنجش اخلاق، دیانت و مردانگی همه اطرافیانمان و از جمله همسر شما وجود ندارد. شاید شما ندانید اما همسر شما به اندازه کافی از به ظاهر رفیقان خویش نامردی و نا رفیقی دیده است، پس اگر شما هم به کنایه یا نیش زبان یا حتی بدون هر قصد و غرضی این جمله را به او بگویید حس بسیار بدی در او به وجود می آورید.


به مردان نگویید: همیشه این کارو می‌ کنی

” آن از وضع غذا خوردنت، این هم از کارهای خانه انجام دادنت و … ” با این کار همسرتان را گیج می‌ کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است. یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. اگر از اینکه شوهرتان جوراب‌ های کثیفش را در راهرو انداخته است دلخورید به او نگویید تو همیشه همین جوری هستی.

صریح باشید و از کلی‌ گویی پرهیز کنید. این راه بهتری برای رسیدن به یک زندگی سالم و موفق است. برای تغییر یک رفتار به‌ خصوص مثلا دیر به منزل آمدن، بی‌ توجهی به تکالیف و امور مدرسه بچه‌ ها و برنامه‌ ریزی جهت تعطیلات آخر هفته سعی کنید، مورد به مورد و مرحله به مرحله با جزیی‌ نگری پیش بروید تا حرف‌ های کلی شما روان همسرتان را به‌ هم نریزد.


به مردان نگویید: از دستت خسته شدم

“دیگر از دست تو و فرزندانت عاصی شده‌ ام. ‌ای‌ کاش به تو و خانواده‌ ات بله نمی‌ گفتم. از دست کارهای تکراری و روزمرگی زندگی‌ ام به ستوه آمده‌ ام. این، آن زندگی‌ ای که من می‌ خواستم نبود.”

این جمله‌ ها فقط تیرگی روابط و سردی فضای بین شما را بیشتر خواهد کرد.

البته اگر می‌ خواهید زندگی مشترکتان را به سکته عاطفی برسانید اشکالی ندارد اما برای سازندگی و اصلاح چنین گفتمانی فایده ندارد. برای تغییر شرایط زندگی لازم است ابتدا شرایط پذیرش حرف‌ های خود را در همسرتان به وجود آورید نه اینکه با این‌ طور حرف زدن او را تا مرز جنون پیش ببرید.


به مردان نگویید: به چی فکر می‌ کنی؟

خانم‌ ها خیلی کنجکاو هستند آنها باید از تمام افکار و احساسات، علایق، عقاید، گمان‌ ها و اشارات شما سر در بیاورند. از سوی دیگر آقایان اصلا دوست ندارند که در مورد همه چیز کاوش کنند و بحث راه بیندازند. سکوت، آنها را بیشتر راضی نگه می‌ دارد.

پس زمانی که همسرتان در حال مطالعه، نوشتن، دیدن، شنیدن موسیقی یا هر کار دیگری است با طرح یک پرسش بی‌ ربط، رشته افکارش را از هم پاره نکنید، چرا؟ چون این کار شما او را تا مرز جنون برده و شما نیز به پاسخ و خواسته خود نخواهید رسید.

ناراحت کردن و از کوره به در بردن آقای خانه شما، به هر دلیل نتیجه دلخواهتان را در پی نخواهد داشت. برای او و زمان استراحتش احترام قایل شوید. اجازه دهید فقط به اندازه نیم ساعت اول ورودش به منزل را با آرامش سپری کند. این یک روش کاملا کلاسیک زنانه است تا ما مردان را وادار به اعتراف کنند که در آن لحظه خاص به آنها فکر نمی کردیم. این سوال دقیقا در زمانی که از کنار هم بودن لذت می بریم و درست لحظه ای که اصلا انتظارش را نداریم مطرح می شود.

این اتفاق آنقدر سریع می افتد که هیج زمانی برای فکر کردن نداریم و قبل از آنکه متوجه شویم متهم به فکر کردن به نامزد قبلیمان می شویم! این سوال روشی بسیار ظریف است تا به ما این پیام را برساند که ما حق داشتن افکار خصوصی را نداریم.


به موارد بالا می توان اینها را هم اضافه کرد:

 

سالگرد گرفتن برای هر چیز کوچکی

چرا خانم ها هر اتفاق کوچکی در زندگی را به بهانه ای برای گرفتن هدیه تبدیل می کنند. ما آقایان بعد از یک روز کاری عادی و کاملا خسته با تصور فقط یک شام ساده به منزل می آییم. اما صحنه ای را که با آن مواجه می شویم ما را شوکه می کند. چه کار غلطی انجام داده ایم؟ آیا تولدش است؟ آیا تولد خودم است؟ نخیر، امروز سالگرد روزی است که برای اولین بار به یکدیگر نگاه کردیم. خانم های عزیز لطفا دست بردارید. ما همین که توانستیم روزهای قرارمان را به یاد داشته باشیم کلی هنر کرده ایم.


گفتن جمله “خوبم” وقتی که ناراحت هستید.

همسرم در حالیکه من در حال تماشای فوتبال بودم جلوی تلویزیون ایستاده بود و به همین دلیل کمی بحثمان شد. از آن پس هرگونه مشکلی را که فکرش را بکنید به یادش آمده است. پرسیدم: خوبی؟ اما او همان جمله منفعل-تهاجمی که معمولا با یک سکوت همراه می شود را گفت: خوبم! اگر از چیزی ناراحت هستید آن را مستقیم بیان کنید تا ما هم بتوانیم آن را حل کنیم. البته راه بهتری هم وجود دارد: لطفا مشکلات را یکی یکی بازگو نکرده و بگذارید ما فوتبالمان را تماشا کنیم!


بیش از حد بیمار بودن شما

در مراسم ختم، مراسم عروسی، به خاطر فیلم های شاد و غمگین گریه می کنید. ما مردها نمی دانیم در زمانیکه شما تمام پیراهن زیبا و اطو شده ما را با اشک های خود خیس می کنید، چه کاری می توانیم انجام دهیم. اصلا این همه اشک را از کجا می آورید؟ به عقیده ما مردها، خانم ها می توانند در سال یک روز مخصوص گریه کردن داشته باشند. آنها می توانند در این روز دور هم جمع شده و تمام ۲۴ ساعت را گریه کنند تا برای ۳۶۴ روز باقیمانده نرمال رفتار کنند.


مداوم صحبت کردن

ما مردها شنیده ایم که خانم ها روزانه حدود ۲۰٫۰۰۰ کلمه صحبت می کنند. خوب برای ما قابل درک است که این وظیفه روزانه باید حتما انجام شود. اما چرا همیشه در بدترین زمان ممکن این کار را می کنید؟ مثلا همسر من، در تمام طول آن مهمانی خانوادگی که واقعا باید صحبت می کرد و آن سکوت اذیت کننده را می شکست ساکت بود و درست زمانی که من و دوستانم در میانه یک بازی بسیار هیجان انگیز بودیم شروع به تعریف کردن از نحوه نشستن گربه همسایه کنار بوته گل رز کرد!

عذاب آورترین قسمت ماجرا اینجا بود که او داشت به طور مفصل راجع به صاحب گربه که در سوپر مارکت سر خیابان مشغول به کار بود صحبت می کرد. خانم های عزیز، لطفا زمان مناسب برای صحبت کردن را تشخیص دهید و لطفا فقط اصل کلام را بیان کنید.

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه