با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید
خانه » با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید

با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید

39K بازدید
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید

ترفندهای جستجو کردن

با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید , سرچ, سرچ کردن, جستجو, جستجو کردن, سرچ کردن در گوگل, جستجو کردن در گوگل, سرچ اینترنتی, جستجوی اینترنتی, ترفند سرچ کردن, ترفندهای سرچ کردن, ترفندهای سرچ کردن در گوگل, ترفندهای جستجو در گوگل, موتور جستجو, موتور جستجوی هوشمند, google search,engin, روش های سرچ در اینترنت, جستجو کردن در اینترنت, روش های سرچ در وب, وب سایت, روش های جستجو در وب سایت ها, سرچ در سایت ها, سرچ کردن در نت, اینترنت, وب, وب گردی, موتور جستجوی هوشمند گوگل, ترفند های سرچ کردن, نکات سرچ کردن, نکات جستجوی اینترنتی, ترفند ها و نکات سرچ, ترفندها و نکات سرچ اینترنتی, سرچ اینترنتی, جستجو کردن در گوگل, ترفندهای جستجو کردن

اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که وقتی در گوگل سرچ می کنید نتیجه مطلوب را نمی گیرید باید بدانید علت آن نا آگاهی در درست جستجو کردن است . گوگل به خاطر علاقه‌ اش به سرعت معروف است و کسی در سرعت موتور جستجوی آن شکی ندارد. اما غالبا، عنصر انسانی در یک جستجوی اینترنتی نادیده گرفته می‌ شود. این 10 ترفند به شما کمک می‌ کنند تا با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شده و مهارت های جست و جوی اینترنتی خود را تقویت کنید. با فارسی مد همراه باشید.

– از عبارات خاص و متمایز استفاده کنید

به هنگام جستجو کردن در گوگل تعداد صفحاتی که هنگام یک جستجو نشان داده می‌ شوند، شگفت انگیز است! شاید شما فکر کنید که عبارت «Blue Dolphin» از آن عبارات خاص باشد که نتایج زیادی نداشته باشد اما در گوگل، 2440000 صفحه به عنوان نتیجه جستجو به شما نشان داده می‌ شود. برای کاهش نتایج جستجو به هنگام جستجو کردن در گوگل از عبارات منحصر بفردی استفاده کنید که تنها مختص موضوع تحقیق شما هستند.


– از عملگر خط تیره (-) برای محدود کردن جستجو استفاده کنید

عباراتی که چندین معنا دارند منجر به نتایج ناخواسته می‌ شوند. عملگر قدرتمند خط تیره که اکثرا از آن غافل‌ اند، می‌تواند یکی از ترفندهای جستجو کردن باشد به این صورت که هر نتیجه ناخواسته‌ ای را حذف می کند. برای مثال، شما به دنبال نتایج «Caterpillar» هستید اما نمی‌ خواهید نتایج مربوط به کمپانی آن را ببینید، پس عبارت Caterpillar – Inc – Cat را جستجو می‌ کنید.


-از علامت‌های نقل و قول برای جستجوی دقیق استفاده کنید

شاید بخواهید عبارت مشخصی، یا بخشی از یک نقل و قول را جستجو کنید. از علامت نقل و قول در ابتدا و انتهای عبارت استفاده کنید تا تنها کلمات مورد نظر شما به ترتیبی که شما در نظر دارید، جستجو شوند. این یکی از بهترین راه‌ های محدود کردن نتایج جستجو است.


– از کلمات رایج یا نشانه‌ ها استفاده نکنید

عبارات رایجی مانند a و the، به کلمات توقف معروف هستند و معمولا نادیده گرفته می‌ شوند. نشانه‌ گذاری نیز غالبا نادیده گرفته می‌ شود. اما استثناهایی نیز وجود دارد. کلمات رایج و نشانه‌ ها برای جستجوی یک عبارت خاص درون یک جمله باید استفاده شوند. در برخی موارد استفاده از کلمات رایج مانند The تأثیر زیادی دارند. برای مثال جستجوی عبارت Raven با عبارت The Raven تفاوت زیادی دارد.


– حروف بزرگ

بعضی از موتورهای جستجو تفاوتی میان حروف بزرگ و کوچک قائل نیستند. برای مثال، جستجوی عبارات زیر، نتایجی عینا مشابه را به دنبال دارند:

– Technology

– technology

– TECHNOLOGY


– از پسوندها استفاده نکنید

از جمله ترفندهای جستجو کردن استفاده از پسوندهاست. بهتر است که از کلمات در حالت اصلی آن‌ ها استفاده کنید. برای مثال، Bird و Walk را جستجو کنید، نه Birds و Walked. اما اگر شما به دنبال نتایجی درباره عمل راه رفتن می‌ گردید، باید عبارت Walking را جستجو کنید.


– از ویژگی تکمیل خودکار استفاده کنید

هنگامی که در باکس جستجوی گوگل شروع به تایپ کردن می‌ کنید، لیستی از عباراتی که شاید مد نظر شما باشند، نمایش داده می‌ شود، از آن استفاده کنید. انتخاب عبارت مناسب، به جای تایپ کردن آن، باعث صرفه جویی در زمان می‌ شود. همچنین از این ویژگی، در نوار آدرس گوگل کروم نیز می‌ توانید استفاده کنید که باعث می‌ شود تا خیلی سریع به عبارت مورد نظر یا وبسایتی که قبلا درباره موضوع خود به آن رجوع کرده‌ اید، برسید.


– جستجوی خود را ویرایش کنید

راه‌ های زیادی برای محدود کردن نتایج جستجو وجود دارد که کمتر شناخته شده‌ اند اما قطعا باعث صرفه‌ جویی در زمان شما می‌ شوند:


– عملگر +

همانطور که گفتیم، کلمات توقف معمولا در جستجوها نادیده گرفته می‌ شوند. عملگر + به موتور جستجو دستور می‌ دهد تا این کلمات را در جستجو لحاظ کند. برای مثال، جستجوی عبارت tall +and short، نتایجی که شامل and نیز می‌ شوند، نشان داده می‌ شوند.


– عملگر ~

استفاده از عملگر ~ در جلوی یک کلمه نتایجی را که شامل کلمات هم معنی عبارت جستجو می‌ شوند، نشان می‌ دهد. این عملگر با تمام عبارات و حتی گاهی با هیچ کلمه‌ ای کار نمی کند. برای مثال اگر عبارت ~CSS را جستجو کنید، با نتایجی درباره مد و فشن روبرو خواهید شد.


– عملگر *

گوگل این عملگر را، عملگر پر کننده جای خالی می‌ نامد. برای مثال اگر عبارت amusement * را جستجو کنید، با نتایجی که گوگل آن‌ ها را با موضوع شما مرتبط می‌ داند، روبرو می‌ شوید.


– عملگر |

از این اپراتور برای بررسی نتایجی که دارای هر کدام از عبارات شما هستند، استفاده کنید. برای مثال، جستجوی عبارت Happy Joy، نتایجی را که شامل این دو کلمه می‌ شوند، نشان می‌ دهد. اما جستجوی Happy | Joy، نتایجی را نشان می‌ دهد که دارای هر یک از این دو کلمه هستند.


– محدوده‌ های عددی

برای جستجوی نتایجی که دارای عبارات عددی هستد، از رنج مشخصی استفاده کنید اما باید واحد آن اعداد را نیز وارد کنید. برای مثال: PC 700$ 800$، کامپیوترهایی با این رنج قیمت را نشان می‌ دهد.


– جستجو در سایت

بسیاری از سایت‌ ها قابلیت جستجو دارند اما اگر از جستجوی گوگل استفاده کنید، نتایج بهتری به دست می‌ آورید. هنگام انجام یک تحقیق، بهتر است که مستقیم به سراغ منبع بروید و جستجو درون سایت راه بسیار خوبی است.


– تنظیمات خود را تغییر دهید

تغییر تنظیمات با استفاده از کلیک روی آیکون چرخ دنده در گوشه بالای سمت راست صفحه و انتخاب تنظیمات جستجو قابل دسترسی است. برای مثال می‌ توانید در این تنظیمات، نتایج خود را به 100 محدود کنید.


– جستجوی پیشرفته

با استفاده از جستجوی پیشرفته، نتایج جستجو را می‌ توانید بر اساس زمان، کشور، مقدار، زبان یا دیگر معیارها ببینید. این قابلیت نیز از منوی گوشه بالای سمت راست صفحه جستجو، قابل دسترسی است.


– از تاریخچه مرورگر خود استفاده کنید

گاهی پیش می‌ آید که ده‌ ها صفحه را در اینترنت جستجو می‌ کنید و ناگهان به یاد می‌ آورید که مطلب مورد نظرتان را قبلا در جایی دیده‌ اید. در این حالت بهتر است که به تاریخچه مرورگر خود نگاهی بیاندازید، اغلب به نتیجه مطلوب خود می‌ رسید.


– برای خود زمان تعیین کنید و سپس تاکتیک خود را تغییر دهید

گاهی، نمی‌ توانید چیزی را که می‌ خواهید پیدا کنید. یک ساعت برای خود در نظر بگیرید و پس از گذشت مدت زمانی که پاسخی دریافت نکردید، راه حل دیگری را امتحان کنید:

– از یک موتور جستجوی دیگر استفاده کنید

– از یک آدم خبره سوال کنید

– در یک انجمن سوال خود را مطرح کنید

– از متخصصین جستجو بخواهید به شما کمک کنند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با تاثیرات منفی اینترنت بر مغز و عواطف آشنا شوید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
این شمع هوشمند با موبایل روشن می شود + عکس
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟
معرفی فایروال های قدرتمند و رایگان برای گوشی های اندرویدی
چگونه از تاریخ انقضای باتری لپ تاپ آگاه شویم !؟
آموزش جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به وای فای
درباره رابطه تلفن همراه با سرطان چه می دانید !؟
آموزش لینک دار کردن متن در تلگرام
فایده و تاثیر رانندگی بر جلوگیری از آلزایمر
با مضرات تیغ زدن صورت آشنا شوید + مزایای داشتن ریش
قابلیت جدید اینستاگرام به نام «Stories» به آن افزوده شد
بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

هفته دفاع مقدس گرامی باد