با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید
خانه » با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید

با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید

36K بازدید
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
146

با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید

ترفند های افراد شاد قبل از خواب

با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید , شاد , شاداب , شادابی , افراد شاد , افراد شاداب , افراد با نشاط , افراد با روحیه , عادات افراد شاداب , عادات افراد شاد , عادات افراد بانشاط , افراد بانشاط , سرزنده بودن , افراد سرزنده , کارهای افراد شاداب , انجام کارهای لذت بخش , انجام کارهایی قبل از خواب , اراشم یافتن , آرامش یافتن , آرامش داشتن , ارامش داشتن در خواب , ارامش در خواب , خواب ارام , خواب آرام , ذهن آرام , ذهن ارام , افراد بانشاط و شاداب , افراد شاداب و سرزنده , عادات قبل از خواب , قبل از خواب , خواب کافی , خواب شب , تاثیر خواب در شادابی , تاثیر خواب در شاد بودن , خواب افراد شاداب , خواب افراد شاد , تاثیر خواب در با نشاط بودن

خواب کافی و آرام در طول شب یکی از نیاز های اساسی هر فرد است. می توان به آسانی و با انجام برخی کارها قبل از خواب هم به نشاط روحی و شاد بودن خود کمک کنیم و هم خوابی عمیق و آرام داشته باشیم. اگر می خواهید با ترفند های افراد شاد قبل از خواب آشنا شوید ، در ادامه فهرست این ترفند ها را قرار داده ایم. با فارسی مد همراه باشید.

بسیاری افراد، قبل از خوابیدن تا دیر وقت برنامه های تلویزیونی تماشا می کنند، مقدار زیادی فست فود به همراه نوشیدنی میل می کنند، شبکه های اجتماعی در دسترس شان را چک می کنند یا تا جایی که از شدت خستگی خوابشان ببرد، کار می کنند؛ اما افراد شاد برای زمان قبل از خواب برنامه خاصی دارند تا خواب آرامش بخش و لذت بخشی داشته باشند. در این جا به بعضی از این رفتارها اشاره می کنیم تا شما هم یک بار عادت های پیش از خوابتان را مرور کنید.


۱- قبل از خوابیدن ذهنشان را آرام می کنند

افراد شاد قبل از خوابیدن زمانی را برای کسب آرامش ذهنی صرف می کنند. آثار مثبت این رفتار از نظر علمی ثابت شده است و انجام آن به صورت مرتب باعث بهبود کارکرد مغز و کاهش استرس و افسردگی می شود و از سوی دیگر خطر حمله و ایست قلبی را کاهش می دهد. با انجام این کار قبل از خواب، شما ذهنتان را از همه مشکلات روز خالی کرده و برای استراحت کردن و داشتن یک روز شاد، خود را آماده می کنید.


2 – برنامه ریزی می کنند

دانستن برنامه فردا و این که فردا چه کارهایی باید انجام دهید، باعث می شود که احساس راحتی و آرامش کنید. قبل از خواب، افراد سر زنده و شاداب برای روز بعد برنامه ریزی می کنند و به این ترتیب وقتی از خواب بیدار می شوند با عزم و اراده بالا کارهایی را که برای آن برنامه ریزی کرده بودند، انجام می دهند.


۳- زمانی را به مطالعه اختصاص می دهند

افراد شاداب قبل از خواب مطالعه می کنند. در این جا حرف از خواندن اخبار و مجلات و پست های شبکه های اجتماعی نیست و در واقع افراد سر زنده و شاد قبل از خواب اقدام به خواندن کتاب، مقالات و داستان هایی که آن ها را تحت تاثیر قرار می دهند، می کنند. خواندن یک کتاب تاثیر گذار بسیار خوب، باعث می شود که قوه تخیل شما، تصورات و انرژی مثبتی دریافت کند و این انرژی مثبت به زندگی تان نیز تسری پیدا کند. اگر شما با افکار مثبت بخوابید، جسم و روح شما به طور کامل استراحت می کند و صبح با تمایل بالایی برای انجام اهداف زندگی تان بیدار خواهید شد.


۴- تجزیه و تحلیل می کنند

زمان با ارزش ترین چیزی است که انسان در اختیار دارد و باید به درستی از آن استفاده کند. سر زنده ها در پایان هر روز کارهای خوبی را که انجام داده اند، مرور می کنند و هر ساعت آن روز را تجزیه و تحلیل می کنند. این کار باعث می شود بفهمند چه دستاورد هایی کسب کرده و چه کارهایی باید در ادامه انجام دهند. ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از خواب سعی کنید چنین کاری انجام دهید.


۵- قدردان هستند.

افراد شاد همیشه به خاطر دارایی هایشان و افرادی که می شناسند، قدردان هستند. این کار خوبی است؛ سعی کنید قبل از خوابیدن چشمانتان را برای چند لحظه ببندید و در رابطه با چیزهایی که باید به خاطر داشتنشان سپاسگزار خداوند و اطرافیانتان باشید، فکر کنید. از همکارتان که ماشینش را در اختیار شما قرار داده است، از پیش خدمتی که زمانی که شما عجله داشتید به سرعت غذای شما را آماده کرده است یا از همسرتان که به شما در انجام امورتان کمک کرده است، قدردانی کنید. قدردانی یک حس خوب است که باعث می شود شما انگیزه بالایی پیدا کنید. اگر با افکار خوب بخوابید، پر انرژی و شاداب از خواب بیدار خواهید شد.


۶- آرام و آسوده خاطر هستند

افراد مختلف، راه های متفاوتی برای آرامش خاطر دارند. افراد شاداب، می دانند که قطعا یک زندگی پر استرس مانع از خوشبختی و خوشحالی است. برخی از افراد با یک حمام آب گرم خود را آرام می کنند، برخی از خوردن یک فنجان چای لذت می برند و آرامش پیدا می کنند و برخی دیگر با انجام سرگرمی های مورد علاقه شان از قبیل بافتنی و… آرام و قرار می یابند. درباره چیزهایی که باعث آرامش شما می شود، فکر کنید و سعی کنید قبل از خواب این کارها را انجام دهید.


۷- غذای سالم می خورند

البته این که قبل از خواب هیچ چیزی نخورید، کار بهتری است ولی با این وجود اگر تمایل دارید قبل از خواب چیزی میل کنید، برخی محصولات برای خواب مفید هستند. برای مثال، خوردن موز قبل از خواب، به خاطر داشتن ماده غذایی سروتونین، به آرامش قبل از خواب کمک می کند؛ نوشیدن یک لیوان شیر و عسل گرم نیز برای این کار مفید است و باعث آرامش و خواب آلودگی شما می شود. برخی مواد هستند که شما به هیچ وجه نباید قبل از خواب میل کنید مثل قهوه. افراد شاد از لحاظ جسمی و روحی احساس بسیار خوبی دارند. در صورتی که قبل از خواب سه عدد همبرگر خورده باشید به هیچ وجه حال جسمی خوبی نخواهید داشت.


۸- ورزش می کنند

این افراد تناسب اندام دارند. دویدن و وزنه زدن قبل از خواب ورزش های مناسبی نیستند، زیرا به انرژی زیادی نیاز دارند و برگشتن بدن به حالت عادی و آرام گرفتن بدن سخت تر خواهد بود و در نتیجه نمی توان خوب استراحت کرد. انجام ورزش های کششی، یوگا و از این قبیل ورزش ها برای قبل از خواب گزینه های مناسبی هستند.


۹- قبل از خواب از فناوری فاصله می گیرند

وسایل غیر ضروری بسیاری وجود دارد که قبل از خواب باید از محل خواب دور شوند، زیرا باعث سرگرم شدن افراد می شوند. بسیاری از ما پیش از خواب ایمیل های خود را چک می کنیم، آخرین اخبار را بررسی می کنیم، پست دوستانمان در شبکه های اجتماعی را چک می کنیم و در همین حال خوابمان می برد.

این چیزها فایده خاصی ندارند و فقط وقت تلف کردن هستند و به جای این کارها می توانیم کارهای بسیار مهم تری را که برای یک استراحت خوب لازم است، انجام دهیم.


۱۰- فضای مناسبی فراهم می کنند

خوابیدن یکی از کارهایی است که می تواند باعث شاداب و سر حال شدن شما شود. موسیقی های آرامش بخش، تنظیم حرارت اتاق خواب و خوشبو کردن هوای آن به داشتن یک خواب خوب کمک می کند. افراد شاداب، اتاق خواب راحت و مناسبی دارند. مطمئن شوید که تشک و بالشتان راحت باشد و هیچ چیزی که اثر منفی روی خواب شما بگذارد در اتاقتان وجود ندارد.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange