زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟
خانه » زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟

زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟

23K بازدید
شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟

زلزله خیزترین مناطق تهران

زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟ , زلزله , وقوع زلزله , مناطق زلزله خیر , منطقه های مستعد زلزله , مناطق زلزله خیر تهران , زلزله در تهران , زلزله در پایتخت , میزان وقوع زلزله , مناطق زلزله خیز پایتخت , مناطق زلزله خیز تهران , احتمال زلزله , احتمال وقوع زلزله , احتمال وقوع زلزله در تهران , احتمال وقوع زلزله در پایتخت , زلزله نگاری , دستگاه های زلزله نگاری , cgcgi , زلزله با ریشتر بالا , تلفات زلزله , اصول ایمنی به هنگام زلزله , ایمنی سازی برای زلزله , عملیات ایمن سازی برای زلزله , زلزله خیزترین مناطق تهران , زلزله خیزترین مناطق

مهدی زارع  آگاه کردن مردم نسبت به زلزله و چگونگی برخورد با آن را مهم برشمرد و گفت: امروز سالگرد رخداد زلزله در بویین زهرا است و دارای آثار فرهنگی و اجتماعی زیادی است. وقتی چنین زلزله ای رخ می دهد اتفاقات زیادی را به دنبال دارد، این منطقه حدود سه هزار و پنج هزار سال پیش دو زلزله بزرگ را هم تجربه کرده و یکی هم 900 سال گذشته و آخرین بار هم در حدود 50 سال پیش رخداده است. در ادامه برای آگاهی یافتن از زلزله خیزترین مناطق تهران با فارسی مد همراه باشید.

وی ادامه داد: زلزله مسئله ای است که در طبیعت در حال تکرار است و ما باید راهی پیدا کنیم که چگونه خودمان را با زلزله سازگار کنیم.
 
وی در خصوص تاثیر آگاهی بخشی در رابطه با زلزله در طول زمان، گفت: باید خودمان را با سال های گذشته مقایسه کنیم و ببینیم که در 50 سال پیش در کجا بوده ایم یا در 20 سال پیش و الان. در ارزیابی که خودم دارم، می بینم نسبت به 10 سال پیش در جای خیلی بهتری قرار گرفته ایم، شاید از نظر عملیاتی بتوان نقشه گسل های تهران را که نتیجه تحقیقات چندین ساله است به عنوان یک مصداق بیان کنیم.
 
استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی با اظهار به اینکه باید آینده نگر باشیم، بیان داشت: درست است که آپارتمان های زیادی روی گسل های تهران ساخته شده است و کار از کار گذشته، اما باید از الان کارهای پیشگیری و مراقبت های لازم و آگاهی دادن به مردم در رابطه با مقابله با زلزله را انجام دهیم تا در آینده بحث ایمنی را بیشتر ببینیم.
 
علی مرادی تیز به تجربه هایی که ایران در خصوص زلزله دارد، گفت: اگر بخواهیم ایران را با کشورهای زلزله خیز جهان مقایسه کنیم، تفاوت عمده ای که مشاهده می کنیم در فرهنگ عمومی است و اینکه قوانین و کدهای مربوط به ساخت و ساز در آن کشورها به درستی اجرا می شود.
 
وی افزود: ما قانون را داریم، اما متاسفانه شاهد هستیم که هم اینک بخشی از سازه های جدیدمان هم در زلزله ها آسیب می بینند که نمونه آن را در ورزقان داشته ایم و این نشان می دهد که ما متاسفانه بحث زلزله را فراموش می کنیم و نیاز به فرهنگ سازی دارد.
 
رئیس مرکز لرزه نگاری با ابراز خرسندی از وجود دانشمندان و صاحب نظران در امر زلزله شناسی در کشور، اظهار داشت: دانشمندان خوبی را تربیت کرده ایم  و از طرفی کشوری زلزله خیز هستیم و تجربه های خوبی را هم در زمینه زلزله داریم، اما مشکل آنجاست که این تجربه ها هنوز به عمل نیامده اند. چرا که آن چیزی که در فرهنگ جامعه و ساخت و ساز هایمان می بینیم این است که این قضیه را زیاد جدی نگرفته ایم و باید در فرهنگ سازی تجدید نظر صورت بگیرد.
 
زارع با اشاره به زلزله خیزترین منطقه تهران، عنوان کرد: از نظر ریسک زلزله و آسیب پذیری محاسباتی که اخیرا داشته ایم نشان می دهد هر چقدر ما به سمت مرکز و جنوب تهران می رویم ریسک بالاتری دارد، یکی از دلایل آن هم وجود بافت فرسوده بیشتر و همچنین جمعیت بیشتر است.
 
وی متذکر شد: البته باید به حاشیه تهران هم توجه داشته باشیم که روز به روز بر جمعیت آن اضافه می شود.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
سید حسن سمنانی (تهیه کننده ساعت خوش) درگذشت + زمان مراسم
خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !
مصاحبه ای جالب و خواندنی با سازنده برنامه از لاک جیغ تا خدا
اگر خشمگین شویم اثری از آل سعود نخواهد بود
فکر می کنید شادترین شغل دنیا کدام است ؟!
میزان زکات فطریه سال 95 توسط مراجع تقلید اعلام شد
ماجرای افشای اطلاعات غیر مجاز مشترکین ایرانسل

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه