طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
خانه » طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد

طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد

51K بازدید
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد

مزه ششم کشف شد

طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد , مزه , مزه ها , مزه ششم , کشف مزه ها , کشف کردن مزه ها , کشف مزه ششم , مزه ششم کشف شد , چشیدن مزه ها , چشیدن مزه , مزه های اصلی , طعم های اصلی , 5 مزه اصلی , کشف مزه جدید , کشف جدیدترین مزه ها , عنوان مزه ششم , مزه 6 ام , بهترین مزه ها , مزه ها برای انسان , طعم مزه ها برای انسان , مزه ترش , مزه شیرین , مزه شور , مزه ملس , مزه تند , مزه نشاسته ای , نشاسته

انسان توانایی تشخصی مزه ها را دارد و تا کنون فقط 5 نوع مزه منحصر به فرد کشف شده است. اما دانشمندان به تازگی خبر از کشف مزه ششم داده اند. در ادامه با فارسی مد همراه باشید.

دانشمندان شواهدی دال بر توانایی انسان در احساس مزه ششم کشف کرده اند. یافته جدید دانشمندان گویای آن است که انسان می تواند ششمین مزه را که با غذاهای غنی از کربوهیدرات در ارتباط است احساس کند.

انسان به طور کلی توانایی احساس ۵ مزه شور، شیرین، تلخ، ترش و ملس را دارد و حالا با کشف این مزه، نه تنها فهرست موجود کامل تر می شود بلکه حالا دانشمندان توضیحی مناسب برای علاقه ذاتی انسان به غذاهای حاوی نشاسته پیدا کرده اند.

جویون لیم از دانشگاه ارگان که بار اصلی این پروژه بر دوش وی بوده می گوید: فکر می کنم با این کشف جدید بتوانیم درباره علاقه افراد به کربوهیدرات های پیچیده صحبت کنیم.

این محقق ادامه می دهد: احساس شیرینی با خوردن اندکی از مواد غذایی شیرین به راحتی صورت می گیرد. اما اگر در برابرتان شکلات و نان قرار دهند احتمالا مقدار کمی شکلات خورده و در عوض حجم بیشتری از نان را مصرف می کنید.

محققان در این بررسی از ۲۲ داوطلب استفاده کردند. آنها محلول های مختلفی که حاوی سطوح متنوعی از کربوهیدارت ها بود را در اختیار این افراد قرار دادند. در ادامه از داوطلبان خواسته شد ضمن مزه کردن این محلول ها، آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.

در نهایت مشخص شد داوطلبان متوجه مزه جدید نشاسته ای شده اند. آسیایی ها می گویند که شبیه مزه برنج است حال آنکه ساکنان منطقه قفقاز آن را شبیه مزه برنج یا پاستا عنوان می کنند. حتی برخی می گویند که مزه آن شبیه زمانی است که آرد می خوریم.

در مرحله بعدی از داوطلبان خواسته شد همراه با این مواد، ترکیب مخصوصی را هم مصرف کنند که دریافت کننده زبانی را که مسؤل درک شیرینی هستند از کار می اندازد. با این حال باز هم آنها از درک مزه جدید نشاسته مانندی خبر دادند تا بدین ترتیب دانشمندان را از کشف جدیدشان مطمئن کرده باشند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

تصاویری از عجیب ترین رکورد های ثبت شده در کتاب گینس
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
با روش های زیبا سازی محیط آشپزخانه آشنا شوید
زیباترین و آرام بخش ترین هتل روی آب + عکس
راهکار افزایش سرعت یادگیری به شیوه جدید را بشناسید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
دلایل خلقت و آفرینش آسمان و زمین در شش روز
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
نکاتی جالب درباره خوردن شکلات که شاید ندانید
روشی بسیار جالب برای تسکین سر درد
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه