آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟
خانه » آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟

آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟

24K بازدید
جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
46

آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟

اطلاعات قابل انتقال توسط آدرس IP

آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟ , ادرس ای پی , آدرس ای پی , آدرس آی پی , آدرس IP , آدرس ip , اطلاعات قابل انتقال توسط ادرس ای پی , ادرس منحصر به فرد برای کامپیوتر , ادرس یکتا در شبکه اینترنتی , ادرس یکتا در اینترنت , ادرس یکتای شما در شبکه اینترنت , ادرس ip در شبکه اینترنتی , ادرس های منحصر به فرد , ادرس های منحصر به فرد در شبکه اینترنت , ip address , نحوه به دست اوردن ادرس ای پی , به دست اوردن ادرس ای پی , ادرس IP شما , دیدن آدرس IP , اطلاعات محرمانه , افشای اطلاعات در نت , اطلاعات دریافتی از طریق ادرس ای پی , اطلاعات انتقالی از طریق ادرس ای پی

حتما تاکنون چیزی به نام آدرس منحصر به فرد اینترنتی یا همان آدرس IP شنیده اید. آدرس IP شما هویت اینترنتی شماست. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می‌شوید و از همین طریق، قابل رد‌گیری هستید؛ اما چه کسانی قادر به دیدن آدرس IP شما هستند و اگر آن را بدانند، چه کارهایی ‌می‌توانند انجام دهند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش ها ادامه این مطلب از فارسی مد را بخوانید.

وب‌ گردی و گشت و گذار در اینترنت شباهت بسیاری به گشت و گذار با یک خودروست؛ همانند همه خودرو‌ها افراد هم یک پلاک دارند که دیگران قادر به دیدن آن بوده و اگر لازم باشد، می‌ توانند اطلاعات بیشتری را از همین مسیر به دست آورند.

در واقع آدرس IP مربوط به یک دستگاه به همین شیوه قابل تفسیر است، البته با یکسری تفاوت‌ ها.

هنگامی که نرم‌ افزار هایی مانند مرورگر‌ها به وب‌ سایت‌ ها متصل می‌ شوند، ‌پشت صحنه یک یا چندین اتصال به سرور اتفاق می‌ افتد که داده‌ ها را از سرور‌ها دانلود می‌ کنند که معمولا هدف از آن نمایش وب‌ سایت در مرورگر است. این داده‌ ها از جمله متن، تصویر، اسکریپت‌ ها و سایر مواردی هستند که به مرورگر می‌ گوید این وب سایت به چه شکل باید نمایش داده شود.

حال پاسخ اینکه چه کسی آدرس IP ما را در اینترنت می‌ بیند، این است که هر اتصالی این آدرس را برای سروری که به آن متصل می‌ شود، فاش می‌ کند و البته شما هم می‌ توانید آدرس IP سرور را بدانید.

آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟

هنگامی که نرم‌ افزار هایی مانند مرورگر‌ ها به وب‌ سایت‌ ها متصل می‌ شوند، ‌پشت صحنه یک یا چندین اتصال به سرور اتفاق می‌ افتد که داده‌ ها را از سرور‌ ها دانلود می‌ کنند که معمولا هدف از آن نمایش وب‌ سایت در مرورگر است. این داده‌ ها از جمله متن، تصویر، اسکریپت‌ ها و سایر مواردی هستند که به مرورگر می‌ گوید این وب سایت به چه شکل باید نمایش داده شود.

حال پاسخ اینکه چه کسی آدرس IP ما را در اینترنت می‌ بیند، این است که هر اتصالی این آدرس را برای سروری که به آن متصل می‌ شود، فاش می‌ کند و البته شما هم می‌ توانید آدرس IP سرور را بدانید. همین مسأله در دیگر ارتباطات اینترنتی نیز درست است. یک Client برای ایمیل همچون Outlook یا Thunderbird به سرور Mail متصل می‌ شو‌د و به همین ترتیب، هر ارتباط اینترنتی مستلزم شناسایی ‌هویت اینترنتی دو طرف ارتباط است. پس آدرس IP شما در هر ارتباط اینترنتی که هر کدام از دستگاه‌ های شما برقرار می‌ سازند، افشا می‌ شود.


آدرس IP حاوی چه اطلاعاتی از شماست؟

دقیقا همانند پلاک یک خودرو، آدرس IP تنها هویت مالک اتصال را فاش می‌ کند و نه هویت راننده را؛ به این معنا که اگر از منزل خود به اینترنت اتصال پیدا کرده‌ اید، این به معنای افشا شدن هویت شخص شما نیست. شاید هر شخصی از منزل شما به اینترنت متصل شود!

در واقع آدرس IP اطلاعات عمومی را افشا می‌ کند؛ برای نمونه، حاوی اطلاعات ISP شما و منطقه‌ ای که در آن زندگی می‌ کنید، است؛ البته اطلاعات بسیار جزئی دیگری از همین طریق قابل دریافت است، ولی معمولا IP شما اطلاعات کلی شما را افشا می‌ کند. برای فهمیدن آدرس IP خود می‌ توانید به سادگی عبارت IP Address را در گوگل جستجو کنید.

آدرس IP شما چه اطلاعاتی را منتقل و یا دریافت می کند !؟

در واقع یک فرمول کلی در خصوص اطلاعات قابل افشا از طریق IP وجود دارد: هر شخص دیگری به جز ISP اطلاعات کلی از جمله نام ISP و منطقه برقراری ارتباط را می‌ داند. ISP شما اطلاعات بسیار جزئی‌ تر هویتی شما را نیز از طریق IP‌ دارد.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

با تاثیرات منفی اینترنت بر مغز و عواطف آشنا شوید
با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
این شمع هوشمند با موبایل روشن می شود + عکس
رکورد حل معمای مکعب روبیک چقدر است !؟
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
معرفی فایروال های قدرتمند و رایگان برای گوشی های اندرویدی
چگونه از تاریخ انقضای باتری لپ تاپ آگاه شویم !؟
آموزش جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به وای فای
درباره رابطه تلفن همراه با سرطان چه می دانید !؟
آموزش لینک دار کردن متن در تلگرام
فایده و تاثیر رانندگی بر جلوگیری از آلزایمر
با مضرات تیغ زدن صورت آشنا شوید + مزایای داشتن ریش
با ترفندهای جستجو کردن در گوگل آشنا شوید
قابلیت جدید اینستاگرام به نام «Stories» به آن افزوده شد
بازگرداندن تنظیمات گوشی اندرویدی به تنظیمات اولیه کارخانه

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

هفته دفاع مقدس گرامی باد