10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید
خانه » 10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید

10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید

71K بازدید
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید

استفاده جالب از نمک ، حتما بخوانید

10 استفاده جالب از نمک که شاید ندانید , نمک , استفاده از نمک , کاربرد نمک , کاربردهای استفاده از نمک , 10 کاربرد متفاوت نمک , نمک به عنوان طعم دهنده , استفاده جالب از نمک , استفاده های متفاوت از نمک , استفاده از نمک در کاربردهای مختلف , کاربردهای مختلف نمک , kl; , hsjthni hc kl; , کاهش گلودرد با نمک , کاهش دندان درد با نمک , کاهش درد دندان با استفاده از نمک , آب نمک , غرغره کردن اب نمک , غرغره کردن آب نمک , درمان زنبور گزیدگی , از بین بردن تلخی قهره با نمک , التیام زنبور گزیدگی با نمک , ضدعفونی کردن با نمک , نگهداری از میوه ها , کاهش ورم چشم با نمک , نرمی پوست با استفاده از نمک

معمولا همه ی ما در طول روز در وعده های غذایی خود حتما از نمک به عنوان چاشنی و طعم دهنده استفاده می کنیم. اما بد نیست بدانید علاوه بر این کاربرد اصلی آن، استفاده های دیگری هم می توان از نمک کرد که در ادامه این مطلب از فارسی مد ذکر خواهیم کرد.

۱. ورم چشم‌ ها

بسیاری از ما ساعت‌ ها پشت کامپیوتر می‌ نشینیم و از این سیستم استفاده می‌ کنیم که موجب ورم کردن چشم‌ ها می‌ شود، در این موارد تنها کافی است مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه‌ ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف چشم‌ هایتان اقدام کنید. نمک رطوبت اطراف چشم را گرفته و با کشیدن پوست از میزان ورم آنها می‌ کاهد.


۲. از بین بردن لکه‌ های سخت

نمک به ما، در از بین بردن بسیاری از لکه‌ های سخت که بر لباس‌ ها می‌ نشیند، کمک می‌ کند که از جمله آنها باید به پاک کردن لکه‌ خون بر لباس با استفاده از محلول نمک و آب سرد و پس از آن شستن لباس با صابون و آب گرم اشاره کرد.

همچنین با استفاده از نمک و آب داغ می‌ توان لکه‌ های عرق بر جای مانده بر لباس‌ ها را از بین برد، همانگونه که می‌ توان با ریختن لباس‌ های سفید در آب نمک و جوش شیرین در حال جوش، سفیدی لباس‌ ها را به آنها بازگرداند.


۳. نرمی پوست

با افزودن نمک به مقداری روغن زیتون و مالیدن آن بر روی پوست به مدت چند دقیقه می‌ توانید لطافت را به پوستتان بازگردانید، افزون بر اینکه ورود نمک از طریق پوست گردش خون در بدن شما را راحت‌ تر و سریع‌ تر می‌ کند.


۴. درمان زنبور گزیدگی

یکی دیگر از کاربردهای استفاده جالب از نمک در درمان زنبور گزیدگی است. پس از درآوردن نیش زنبور محلولی از آب و نمک را به محل گزش زنبور اضافه و آن را به حال خود رها کنید.


۵. نگهداری میوه‌ ها

معمولا پس از مدتی که میوه‌ ها در یخچال باقی می‌ مانند رنگ طبیعی خود را از دست می‌ دهند، به ویژه درباره میوه‌ هایی که نیمی از آنها خورده می‌ شود و نیم دیگر باقی می‌ ماند، در این صورت می‌ توانید با تهیه محلولی از آب و نمک و آغشتن میوه‌ ها به این محلول برای مدتی مانع تغییر رنگ و طعم آنها شوید.


۶. نگهداری شیر و از بین بردن تلخی قهوه

با افزودن یک قاشق چای خوری نمک به شیری که تازه خریداری شده می‌ توانید مدت نگهداری آن در یخچال را افزایش دهید، همچنین می‌ توانید با افزودن مقداری نمک به قهوه خود از تلخی آن رهایی یابید.


۷. نگهداری از شمع‌ ها

برای اینکه مانع ذوب شمع‌ ها شوید، می‌ توانید شمع‌ های جدید خود را برای مدت دو تا سه ساعت در محلولی غلیظ از نمک قرار دهیم تا مانع ذوب آنها شوید.


۸. ضد عفونی کردن اسکاج‌ های آشپزخانه

اسکاج‌ های آشپزخانه که به طور معمول برای شستشوی ظرف‌ ها از آن استفاده می‌ شود، محل تجمع بسیاری از باکتری‌ هاست که یا به آن اصلا توجه نکرده‌ ایم یا این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در حالی‌ که به راحتی می‌ توانید با تهیه محلول غلیظی از آب و نمک و قرار دادن اسکاج به مدت دو تا سه ساعت در آن، آن را ضد عفونی کتیم.


۹. کمک به پاک کردن هر چه بهتر بخاری

اگر مشتی نمک را روی شعله‌ های بخاری بریزید، نتیجه حاصل از سوختن گاز شعله‌ های نارنجی رنگ است که به کاهش دوده و دود کمک خواهد کرد.


۱۰. کاهش گلو درد و دندان درد

می‌ توان با افزودن یک پیمانه چای در یک چهارم فنجان حاوی آب ولرم و غرغره کردن آن به مدت ۲۰ ثانیه از دردهای دندان و گلوی خود بکاهید.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه