این 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها هستند
خانه » این 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها هستند

این 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها هستند

41K بازدید
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
48

این 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها هستند

چیزهایی که می توانند تسکین دهنده دردها باشند

این 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها هستند , درد , تسکین درد , تسکین دهنده دردها , مواد غذایی مفید در تسکین درد , تسکین دهنده دردها با مواد غذایی , 10 ماده غذایی مفید در کاهش درد , کاهش درد , کم شدن درد , مواد غذایی مفید در کاهش درد , تاثیر زنجبیل در کاهش درد , ماهی سالمون , تاثیر نعناع در کاهش درد , خوردن روغن زیتون و کاهش درد , مزایای ضد التهابی روغن زیتون , یماری دژنراتیو مفصل , تسکین حالت تهوع , انگور قرمز , افزایش درد , طعم‌ دهنده , آویشن , تاثیر آویشن روی درد , داروی ضد نفخ , مقابله با درد , اسیدهای چرب امگا ۳ , رژیم غذایی , مصرف قرص زنجبیل , میزان مصرف کافئین

برخی از دردها هستند که حتی با وجود داروهای شیمیایی باز هم فرد را آزار می دهند. می توان با خوردن بعضی از مواد غذایی به صورت طبیعی میزان درد را کاهش داد. در ادامه این مطلب از فارسی مد 10 ماده غذایی تسکین دهنده دردها در این باره را ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید.

دردهای مزمن به حدی نافذ و شدید هستند که گاهی از اوقات حتی با استفاده از داروها و روش‌ های ذهنی-بدنی نمی‌ توان باعث تسکین موقت آنها شد. از هر ۵ ‌نفری که مبتلا به درد مزمن هستند معمولا ۴ نفر آنها درمان‌ های جایگزینی مانند خوردن مواد غذایی تسکین دهنده دردهارا امتحان کرده‌ اند. خوشبختانه این افراد توانسته‌ اند با خوردن این غذاها که به تسکین دهنده دردها معروف هستند یه کاهش درد خود کمک کنند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده‌ اند که خوردن مواد غذایی تسکین‌ دهنده درد تا حدودی باعث بهبود درد افراد مبتلا به درد مزمن شده است.

با توجه به اهمیت غذاهای تسکین دهنده دردها در ادامه به ۱۰ مورد از مهم‌ ترین غذاهای تسکین دهنده دردها اشاره می‌کنیم.


۱) زنجبیل:

زنجبیل یک گیاه دارویی، خوراکی و ادویه‌ ای است. اکثر کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌ کنند که برای تسکین حالت تهوع می‌ توان از این گیاه استفاده کرد. علاوه بر این، در محیط آزمایشگاهی محققان ترکیباتی را در زنجبیل کشف کرده‌ اند که می‌ توانند درد حاصل از تورم را تسکین دهند.

در مورد تاثیر زنجبیل روی درد مفصل نیز تحقیقاتی انجام‌ گرفته است، اما تاکنون در هیچ تحقیقی به تاثیر منظم و دائم زنجبیل روی درد مفصل اشاره نشده است. این نکته را باید گفت که گنجاندن زنجبیل در رژیم غذایی یا مصرف قرص زنجبیل عوارض جانبی نیز دارد، اما این عوارض بسیار محدود و ناچیز است.


۲) قهوه:

بعضی از تحقیقات نشان داده‌ اند که حتی مصرف بسیار کم قهوه (مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم قهوه یا خوردن یک فنجان قهوه) می‌ تواند باعث کاهش احساس درد در حین انجام وظایف خسته‌ کننده و دردناک شود. قهوه یکی از مرسوم‌ ترین منبع‌ های غذایی کافئین است، اما کافئین را می‌ توان در دیگر محصولات غذایی مانند چای و شکلات نیز یافت. اگر چه کافئین باعث تسکین درد مزمن می‌ شود، اما در مورد میزان مصرف کافئین باید با پزشک خود صحبت کنید.


۳) روغن‌ زیتون

در سال‌ های اخیر محققان به مزایای ضد التهابی روغن‌ زیتون علاقه بسیاری نشان داده‌ اند، چون افرادی که رژیم غذایی مدیترانه‌ ای سنتی را اتخاذ کرده‌ اند ظاهرا کمتر دچار مشکلات سلامت مرتبط با التهاب مانند بیماری دژنراتیو مفصل یا دیابت شده‌ اند. در حقیقت، روغن‌ زیتون فوق بکر حاوی ترکیباتی شبیه به ایبوپروفن است که می‌ تواند به تسکین درد کمک کند، بنابراین، زمانی که به درد مزمن مبتلا شده‌ اید می‌ توانید از روغن‌ زیتون در غذاها و سالادهای خود استفاده کنید.


۴) ماهی سالمون

ماهی سالمون یکی از ماهی‌ هایی است که در نقاط عمیق دریا یافت می‌ شود و سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ است. ماهی سالمون ارزش غذایی فراوانی دارد و نه‌ تنها در کاهش التهاب موثر است، بلکه مزایای سلامت دیگری نیز دارد. در مورد تاثیر ماهی سالمون در کاهش درد باید گفت که بر اساس نتایج تحقیقات بالینی ماهی سالمون باعث کاهش التهاب درد مفاصل می‌ شود و می‌ تواند از فرد در مقابل درد حاصل از آرتروز محافظت کند.


۵) زرد چوبه:

کورکومین جزء فعال زرد چوبه و یک آنتی‌ اکسیدان قوی است. ظاهرا زردچوبه از خواص ضد التهابی برخوردار است و تحقیقات نشان داده‌ اند که استفاده از زرد چوبه یک روش محتمل برای تسکین درد مزمن بیماری آرتریت روماتوئید است. در بازار امروزی زرد چوبه را می‌ توان به شکل کپسول نیز یافت. علاوه بر این، افراد مبتلا به درد مزمن می‌ توانند به غذاهای خود زردچوبه را بیفزایند.


۶) انگور قرمز:

انگور قرمز حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام رسوراترول است که مزایای ضد التهابی دارد. در خوراکی‌ هایی همچون میوه‌ های توت مانند و بادام‌ زمینی نیز می‌ توان این ترکیب شیمیایی را یافت. تحقیقات انجام‌ گرفته در محیط‌ های آزمایشگاهی نشان داده‌ اند که رسوراترول باعث متوقف ساختن سلول‌ هایی می‌ شود که در افزایش درد موثر هستند. در نتیجه می‌ توان گفت که این ترکیب شیمیایی برای مقابله با درد موثر است. علاوه بر این، تحقیقات اخیر نشان داده‌ اند که با ترکیب کردن رسوراترول و زرد چوبه و مصرف این ترکیب می‌ توان توانایی بدن را در مقابله با التهاب افزایش داد، بنابراین، توصیه می‌ شود که در رژیم غذایی خود غذاهای حاوی رسوراترول را بگنجانید.


۷) آویشن:

آویشن گیاهی است که برگ‌ های کوچک و خوش بویی دارد و از آن می‌ توان به‌ عنوان طعم‌ دهنده در بسیاری از غذاها استفاده کرد. تحقیقات نشان می‌ دهد که ترکیبات موجود در آویشن می‌ توانند احتمال درد را کاهش دهند، هر چند محققان این تحقیق‌ ها نمی‌ دانند که این گیاه چگونه باعث تسکین درد می‌ شود. در تحقیقاتی که روی موش‌ های آزمایشگاهی انجام‌ گرفته است محققان دریافته‌ اند که آویشن به‌ عنوان یک داروی ضد التهابی برای موش‌ های دارای درد مزمن عمل کرده است. اگر چه در مورد تاثیر آویشن روی درد مزمن همچنان تحقیقاتی در حال انجام است، اما به افراد مبتلابه درد مزمن توصیه می‌ شود که از آویشن به‌ عنوان طعم‌ دهنده در خورش ها، سس‌ ها و دیگر غذاهای خود استفاده کنند.


۸) نعناع:

اسانس موجود در گیاه نعناع یا چای نعنا می‌ تواند به‌ عنوان یک داروی ضد نفخ و داروی شل‌ کننده عضلات عمل کند. به‌ عبارت‌ دیگر، با خوردن نعناع می‌ توان درد حاصل از نفخ و همچنین درد حاصل از گرفتگی عضلات را تسکین داد.


۹) گیلاس ترش:

تحقیقات نشان داده است که خوردن گیلاس ترش می‌ تواند در درمان نقرس مفید باشد. بیماری نقرس یک شکل دردناک از بیماری آرتروز است که مفصل‌ های فرد مبتلابه آن ورم می‌ کنند و قرمز می‌ شوند و دلیل این التهاب و قرمز شدن افزایش تدریجی اوریک‌ اسید در خون است. علاوه بر این، خوردن گیلاس ترش برای ورزشکارها مفید است. در یکی از تحقیقات انجام‌ گرفته محققان دریافتند که خوردن عصاره گیلاس ترش باعث تسکین درد عضله ورزشکاران می‌ شود.


۱۰) پرتقال:

همان‌طور که می‌ دانید پرتقال سرشار از ویتامین C است. علاوه بر این، پرتقال‌ ها حاوی آنتی‌ اکسیدانی به نام بتاکریپتوزانتین هستند که بر اساس نتایج تحقیقاتی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ های التهابی مانند آرتریت روماتوئید می‌ شود، بنابراین، خوردن پرتقال در عدم ابتلا به بیماری‌ های التهابی و تسکین درد ناشی از آنها موثر است.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه