فهرستی از دلایل طلاق گرفتن در ایران
خانه » فهرستی از دلایل طلاق گرفتن در ایران

فهرستی از دلایل طلاق گرفتن در ایران

55K بازدید
دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
42

فهرستی از دلایل طلاق گرفتن در ایران

مهم ترین دلایل طلاق گرفتن ایرانی ها

فهرستی از دلایل طلاق گرفتن در ایران , آمار طلاق در ایران , باورهای اشتباه در جامعه , باورهای اشتباه درباره طلاق , طلاق , آسان شدن طلاق , آمار بالای طلاق , آمار طلاق , تاثیرات منفی توافقی بودن طلاق ها , تصمیم غلط برای ازدواج , زندگی مشترک , طلاق توافقی , طلاق در کشور , دلایل طلاق گرفتن , دلیل طلاق در بین ایرانی ها , دلایل مهم طلاق در ایران , طلاق گرفتن , طلاق دادن , درخواست طلاق کردن , تقاضای طلاق کردن , دلایل عمده طلاق در ایران , امار بالای طلاق در بین ایرانی ها , افزایش امار طلاق در ایران , دلایل مسخره طلاق گرفتن , دلایل پیش پا افتاده طلاق در ایران , علت طلاق دادن همسر در ایران , علت طلاق گرفتن ایرانی , مهم ترین علت های طلاق در ایران , مهمترین دلایل طلاق در ایران

همانطور که شاهد افزایش میزان طلاق در ایران هستیم بهتر است از دلایل آن ها هم که بعضا بسیار پیش پا افتاده هستند آگاه شویم. با فارسی مد همراه باشید.

آمار طلاق در یکی‌ دو سال اخیر رو به‌ افزایش بود است؛ به طوری که فقط در چهار ماه اول امسال نرخ آن دو برابر شده؛ طلاق‌ هایی که خیلی از آن‌ ها به دلایل پیش‌ پا افتاده رخ داده است.

به گزارش فارسی مد به نقل از مجله مهر ؛ آمار طلاق روز به‌ روز در کشور بالاتر می‌ رود. دلایل طلاق گرفتن بسیاری از این زوج ها عجیب‌ و گاهی خنده‌ دار است. اگر سری به دلایل طلاق‌ گرفتن های یک سال اخیر کشور بزنیم، مشاهده می‌ کنیم که بسیاری از این طلاق‌ ها به علت‌ های سطحی و لجبازی‌ های زوجین اتفاق افتاده‌ اند.


شوهرم برای مادرش خرید می کند

این فقط یکی از دلایل طلاق گرفتن ایرانی هاست. زن جوان زمانی‌ که دید شوهرش هنوز هم برای مادرش خرید می‌ کند، راهی دادگاه خانواده شد و درخواست طلاق داد. دلیل این خانم برای طلاق‌ گرفتن این است که هر بار همسرش برای خانه خرید می‌ کند، برای مادرش هم خرید می‌ کند! او درباره دلیل طلاق می‌ گوید: «شوهرم هنوز هم تصور می‌ کند در خانه مادرش زندگی می‌ کند و باید تمام مسئولیت خانه مادرش بر عهده او باشد.»


همسرم خوشتیپ است

یکی دیگر از زوج‌ هایی که پایشان به دادگاه خانواده باز شده، زوجی هستند که به خاطر خوش‌ تیپی آقا قصد طلاق‌ گرفتن دارند! مرد جوان درباره دلیل طلاق به قاضی گفته که چک کردن‌ های مدام همسرم مرا خسته کرده است. زن هم در پاسخ گفت: «شوهر من مرد خوش‌ تیپ و پولداری است و طبیعی است که زنان زیادی در آرزوی بدست آوردن او باشند. من هم دست خودم نیست، هر بار که او از خانه بیرون می‌ رود مدام این فکر به سراغم می‌ آید که حتماً زنان زیادی برای بدست آوردن او دست به کارهایی بزنند و شوهرم را اغفال کنند.»

خوشتیپی همسر آنقدر ذهن این خانم را درگیر کرده که او را وادار به درخواست طلاق کرده است. «با اینکه عاشق شوهرم هستم، ولی اینطوری نمی‌ شود زندگی کرد.»


طلاق به خاطر اعتیاد پدر زن

یکی دیگر از دلایل طلاق گرفتن اعتیاد است. مرد جوانی هم که از اعتیاد پدر زنش خسته شده بود، تصمیم به جدایی از همسرش گرفت! او با مراجعه به دادگاه خانواده درخواست طلاق داد و درباره آن به قاضی گفته بود: «هر بار با همسرم به خانه آن‌ ها می‌ رویم پدر زنم خانه را به پاتوق معتادان تبدیل کرده و در حال مصرف مواد است.

از همسرم خواستم که ارتباطش را با پدرش قطع کند و دیگر به آنجا نرود ولی او قبول نکرد. من هم نمی‌ توانم دیگر به رفت و آمد با پدر زنم ادامه دهم و اجازه بدهم همسرم به خانه پدرش برود. برای همین تصمیم خودم را گرفتم و می‌ خواهم از این زن جدا شوم تا دیگر پدر زنم را نبینم. من می‌ دانم که این مرد برای زندگی ما دردسرساز می‌ شود.»


طلاق به خاطر لجبازی با برادر زن

این خانم هم وقتی شاهد کل‌ کل هر روزه بین برادر و همسرش می‌ شود، طلاق را بر ادامه زندگی مشترک ترجیح می‌ دهد. او در این مورد به قاضی می‌ گوید: «شوهرم هر کاری که برادرم کرده را مسخره می کند و سعی می کند خودش بر عکس آن کار را انجام دهد. او از صبح تا شب به فکر لجبازی با برادرم است و زندگی خودمان یادش رفته است. او هر روز در حال حرص خوردن از دست برادرم است و من حتی جرات ندارم اسم برادرم را به زبان بیاورم. همیشه هم عصبانیتش را سر من خالی می کند و مرتب به من سرکوفت می زند که برادرم اخلاقش بد است و با او لجبازی می کند.»

این لجبازی بچه گانه داماد و برادر زن، یک زندگی را تا مرز از هم‌ پاشیدن کشاند.


همسرم سر مزار شوهر سابقش می‌ رود!

این زوج هم به خاطر سر زدنِ مدامِ خانم به مزار همسر سابق، دچار اختلاف شدند. خانم جوان می‌ گوید که باید هر هفته یا هر ماه به مزار همسر سابق برود و شوهرش این اجازه را به او نمی‌ دهد. شوهر این خانم در دفاع از خود به قاضی گفته: «من نمی گویم سر خاک شوهر سابقش نرود، فقط می گویم هر زمان که وقت داشتی و سرت خلوت بود برو، نه اینکه هر هفته کار و زندگی‌ ات را تعطیل کنی و سر خاک بروی.

بارها شده ما می خواستیم جایی برویم اما همسرم تنها به خاطر اینکه باید به قبرستان می رفت قرار را کنسل کرده و سر خاک شوهر سابقش رفته است.» البته ماجرای این زوج، ختم به خیر شده و با صحبت‌ های قاضی به این نتیجه رسیده‌ اند دلیلشان برای طلاق محکمه‌ پسند نیست و آشتی کرده‌ اند.


موهای بلند شوهرم مرا خجالت‌ زده می‌ کند

زن جوان وقتی دید که شوهرش مو‌هایش را کوتاه نمی‌ کند تصمیم به جدایی از او گرفت! و برای توجیه دلیل طلاق به قاضی دادگاه گفت: «هر جا می‌ رویم احساس می‌ کنم که موی بلند شوهرم باعث می‌ شود دیگران مسخره‌ مان کنند، از بیرون رفتن با شوهرم خجالت می‌ کشم و سعی می‌ کنم کمتر در فامیل و دوستانم ظاهر شوم. اصلا این کار شوهرم را دوست ندارم و هر چه سعی کردم نتوانستم با آن کنار بیایم برای همین تصمیم به جدایی گرفتم.»


به خاطر طلاق برادرم، طلاق می‌ گیرم

این زوج هم زندگی خوبی داشتند تا اینکه برادر آقا با خواهر خانم با هم ازدواج می‌ کنند و برادرها با هم باجناق می‌ شوند؛ اما زندگی برادر کوچکتر به خوبی برادر بزرگتر نبود. دعواهای خانوادگی برادر کوچکتر بالا می‌ گیرد تا اینکه منجر به طلاق می‌ شود اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌ شود. «از وقتی برادرم و همسرش از هم جدا شدند، هرچه فکر می کنم می بینم من هم نمی توانم به زندگی با همسرم ادامه دهم. بعد از طلاق، همسرم ارتباطش را با خانواده من قطع کرده و من هم به خاطر برادرم مجبور به قطع ارتباط با خانواده همسرم شدم. خودمان هم که مرتب با هم دعوا و درگیری داریم و نمی توانیم این موضوع را تحمل کنیم. کنار آمدن با این موضوع برای هر دویمان سخت است برای همین تصمیم گرفتم به دادگاه بیایم و به زندگی مشترکمان پایان دهم.»


شوهرم پنهان‌ کاری می‌ کند

از دیگر دلایل طلاق گرفتن پنهان کاری یکی از زوجین است. این زن جوان وقتی می‌ بیند که شوهرش همه چیز را از او پنهان می‌ کند راهی دادگاه خانواده می‌ شود تا از او جدا شود. پنهان‌ کاری‌ های همسر آنقدر زیاد بوده که خانم احساس می‌ کند از طرف همسر نادیده گرفته می‌ شود. «راستش از اینکه شوهرم اصلا به من اهمیتی نمی‌ دهد و همیشه پنهان کاری می‌ کند خسته شدم. احساس می‌ کنم او مرا نادیده می‌ گیرد. این کار‌هایش باعث شده به او مشکوک بشوم و همیشه در حال چک کردن او باشم تا مبادا باز هم پنهانی از من کاری را انجام دهد. برای همین تصمیم به جدایی از این مرد گرفتم.»


من زودتر طلاق می‌ گیرم!

این خانم هم وقتی درد و دل همسر خود با دوستش را می‌ شنود، تصمیم به طلاق می‌ گیرد. شوهر این خانم به دوستش می‌ گوید که از زندگی با او خسته شده و قصد دارد همسرش را طلاق بدهد. این درد دل‌ های پنهانی باعث می‌ شود که خانم پیش‌ دستی کند و خود زودتر درخواست طلاق بدهد. «وقتی حرف هایش را شنیدم اول تصمیم گرفتم که با او صحبت کنم و دلیل حرف هایش را بپرسم. ولی بعد پشیمان شدم و با خودم گفتم حالا که شوهرم از من خسته شده صحبت کردن هم فایده ای نداره و باید خودم دست به کار شوم. من تصمیم گرفتم قبل از شوهرم درخواست طلاق بدهم و کار او را آسان‌ تر کنم.»

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه