در این مشاغل بیشترین احتمال طلاق وجود دارد
خانه » در این مشاغل بیشترین احتمال طلاق وجود دارد

در این مشاغل بیشترین احتمال طلاق وجود دارد

45K بازدید
جمعه ۹ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
45

در این مشاغل بیشترین احتمال طلاق وجود دارد

احتمال طلاق در این شغل ها بیشتر است

 در این مشاغل بیشترین احتمال طلاق وجود دارد , طلاق , آمار طلاق , امار رسمی طلاق , دوام ازدواج , مشاغل با بیشترین میزان طلاق , احتمال طلاق , بیشترین احتمال طلاق , کمترین احتمال طلاق , طلاق گرفتن , افزایش امار طلاق , افزایش آمار طلاق , تحکیم روابط خانوادگی , نرخ پایین‌ تر طلاق , سلامت زندگی خانوادگی , دوام یک ازدواج , پیشگیری از طلاق , کاهش یا افزایش احتمال بروز طلاق , درک بهتر زوجین , ,ghr , hlhv ,ghr , شغل های طلاق اور , مشاغل طلاق اور , مشاغل طلاق آور , شغل های با احتمال طلاق بیشتر , مشاغل با بیشترین احتمال طلاق

شغل افراد می تواند تاثیر زیادی در روابط بین زوجین و همچنین خانواده داشته باشد. بعضی از شغل ها را می توان جزء مشاغل طلاق آور به حساب آورد. اگر می خواهید با این مشاغل آشنا شوید ادامه مطلب را دنبال کنید.

بیشتر مردم نمی‌ دانند که نوع شغل افراد تا چه میزان می‌ تواند بر سلامت زندگی خانوادگی و دوام یک ازدواج تأثیرگذار باشد. در همین زمینه، پژوهش های زیادی با نتایج گوناگون در جوامع، انجام شده است.

پژوهشگران دانشگاه «رادفورد» آمریکا نیز اخیرا دست به تحقیقی در این باره زده‌ اند و تأثیر مشاغل بر افزایش نرخ طلاق زوجین را در این کشور مورد بررسی قرار داده‌ اند.

طبق یافته‌ های تحقیق محققان در آمریکا، مستخدمان، پرستاران، هنرمندان و مجریان در صدر فهرست مشاغلی قرار دارند که احتمال طلاق در میان آنها بالاترست و کمترین میزان طلاق نیز در بین فعالان مذهبی، پزشکان، متخصصان چشم‌ پزشکی و مهندسان دیده می‌ شود.


دوام ازدواج در گرو تحصیلات مناسب

بر اساس مطالعات صورت گرفته، مشاغلی که دارای نیروی کار تحصیل‌ کرده‌ تری هستند، از نرخ پایین‌ تر طلاق برخوردارند و در این بین میزان درآمد مرتبط با شغل نیز نقش مهمی ایفا می‌ کند.

پروفسور «مایکل آموت» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه رادفورد تأکید می‌ کند: لزوما خود شغل به تنهایی نمی‌ تواند در پیشگیری از طلاق موثر باشد و ویژگی مورد نیاز این مشاغل و سطح درآمدی آن نقش بسزایی در کاهش یا افزایش احتمال بروز طلاق دارد.


حس نوع‌ دوستی، عامل درک بهتر اعضای خانواده

مشاغلی که در ارتباط مداوم با مردم هستند و به نوعی حس همدردی و همراهی نیاز دارند، باعث تحکیم روابط خانوادگی و درک بهتر زوجین می‌ شوند.

افرادی مانند مربیان، اعضای گروه‌ های بشر دوستان، پرسنل پزشکی و کشیشان و مبلغان مذهبی بدلیل استفاده درست از قدرت کلام و مهارت در شنیدن، می‌ توانند در بهبود روابط اجتماعی و درک متقابل افراد، هم در جامعه و هم در بین اعضای خانواده نقش موثری ایفا کنند.

نتایج این مطالعه در مجله Police and Criminal Psychology منتشر شده است.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه