رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس
خانه » رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

27K بازدید
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
Sahar
0 دیدگاه
50

رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس

فکر می کنید زمان طولانی ترین رعد و برق جهان چقد است؟

رکورد طولانی ترین رعد و برق جهان ثبت شد + عکس , رعد و برق , رعدوبرق , رعدو برق , رعد وبرق , طولانی ترین رعد و برق , ثبت رعد و برق , بیشترین زمان رعد و برق , طولانی ترین زمان رعدو برق , ثبت جهانی بلندترین رعد و برق , بلندترین رعد و برق در جهان , رکورد بلندترین رعد و برق , رکورد طولانی ترین رعد و برق , ثبت رکورد جهانی رعد و برق , ثبت جهانی طولانی ترین رعد و برق , ثبت طولانی ترین رعد و برق در جهان , ثبت بلندترین رعد و برق در جهان , سازمان جهانی هواشناسی , بلندترین رعد و برق ثبت شده در جهان , طولانی ترین رعد و برق ثبت شده در جهان , رکوردهای محیط زیستی , پدیده‌ های خطرناک محیط زیستی , خدمات هواشناسی ملی آمریکا , صاعقه , رعد و برق های شدید و طولانی , جامعه هواشناسان آمریکا , باشگاه خبرنگاران , اخبار و اطلاعیه , حوادث طبیعی جهان

رعد و برق یکی از اتفاقات طبیعی است که همه ما در روزهای ابری و بارانی شاهد آن بوده ایم. اما تا به حال فکر کرده اید که طولانی ترین و بلندترین رعد و برق ثبت شده در جهان مربوط به کجا است و در چه زمانی اتفاق افتاده است. ادامه مطلب را در فارسی مد دنبال کنید.

به نقل از وب سایت «لایو ساینس»، به گزارش سازمان جهانی هواشناسی، بلندترین رعد و برق ثبت شده در جهان تاکنون به طول 199.5 مایل (321 کیلومتر) در 20 ژوئن 2007 (30 خرداد 1386) در ایالت اکلاهامای آمریکا به وقوع پیوسته است.

همچنین سازمان جهانی هواشناسی اعلام کرد طولانی ترین رعد و برق ثبت شده در جهان از لحاظ زمانی در 30 اوت 2012 (9 شهریور 1391) در ناحیه «پروانس-آلپ-کوت دازور» در کشور فرانسه به وقوع پیوست. زمان ثبت شده برای این رعد و برق 7.74 ثانیه است.

این نخستین بار است که رعد و برق نیز در آرشیو رکوردهای محیط زیستی سازمان جهانی هواشناسی در کنار دیگر وقایع زیست محیطی از قبیل سرما، گرما، سرعت وزش باد و آبشار آمده است.

«پتری تالاس»، دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی، اظهار کرد: «رعد و برق یکی از پدیده‌ های خطرناک محیط زیستی است که سالانه جان بسیاری از افراد را به خطر می اندازد. ارتقا وضع تشخیص و نظارت بر این پدیده، بر بهبود امنیت عمومی تاثیرگذار خواهد بود.»

به گزارش خدمات هواشناسی ملی آمریکا، سالانه 25 میلیون رعد و برق و صاعقه در این کشور به وقوع می پیوندد و به طور متوسط 49 کشته و صدها زخمی به جای می گذارد.

ارزیابی کامل سازمان جهانی هواشناسی از رعد و برق های شدید و طولانی، 15 سپتامبر (25 شهریور) در پایگاه مجله جامعه هواشناسان آمریکا منتشر شد.

باشگاه خبرنگاران

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

ویژه نامه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان
کشف شیوه درمان قطعی ویروس ایدز یا اچ آی وی
ساخت میکروسکوپ سه بعدی در زمینه پزشکی و سلامت
عکس های راهپیمایی روز 13 آبان در سراسر کشور
هشدار سرلشکر فیروز آبادی به عربستان
واقعیت نابودی تهران در طی 10 سال آینده
کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین ساخته شد
طعم جدیدی از مزه ها با عنوان مزه ششم کشف شد
سید حسن سمنانی (تهیه کننده ساعت خوش) درگذشت + زمان مراسم
زلزله خیزترین مناطق تهران در کجاها واقع شده است !؟
خداحافظی مهران مدیری با تلویزیون در برنامه هفت !
مصاحبه ای جالب و خواندنی با سازنده برنامه از لاک جیغ تا خدا
اگر خشمگین شویم اثری از آل سعود نخواهد بود
فکر می کنید شادترین شغل دنیا کدام است ؟!
میزان زکات فطریه سال 95 توسط مراجع تقلید اعلام شد

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange