با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید
خانه » با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید

با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید

54K بازدید
یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵
Elina
0 دیدگاه
44

با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید

آشنایی با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری

با سیاره ۵۵ Cancri e از سیاره های کهکشان راه شیری آشنا شوید ابزارهای فضایی بخار آب بزرگتر از زمین ترکیبات جوی سیاره تلسکوپ تلسکوپ فضایی کپلر تلسکوپ فضایی کپلر ناسا تلسکوپ فضایی هابل تلسکوپ فضایی هابل ناسا زمین ستاره ستاره شناسان سیارات ابر زمین سیارات کهکشان راه شیری سیارات گازی سیارات یخی سیاره سیاره ۵۵ Cancri e سیاره ابر زمین سیاره الماس سیاره فراخورشیدی سیاره کهکشان راه شیری سیاره مشتری سیانید هیدروژن منظومه شمسی نپتون هلیوم هیدروژن هیدروژن و هلیوم ۵۵ Cancri e مقالات علمی و فناوری جالب و خواندنی اخبار عمومی حوادث

به گزارش فارسی مد و به نقل از ایسنا، ستاره‌شناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل ناسا توانستند هیدروژن و هلیوم را در هوای ۵۵ Cancri e شناسایی کنند اما در این سیاره که دو برابر زمین عرض داشته و هشت برابر عظیم‌تر از زمین است، هیچ نوع بخار آبی وجود ندارد. در ادامه با ما همراه باشید …


سیارات ابر زمین کمی بزرگتر از زمین و کوچکتر از سیارات یخی مانند نپتون یا سیارات گازی مانند مشتری هستند. رصدهای تلسکوپ فضایی کپلر ناسا و سایر ابزارهای فضایی نشان داده که این نوع سیاره یکی از رایج‌ترین سیارات کهکشان راه شیری است.


سیاره ۵۵ Cancri e که در فاصله ۴۰ سال نوری از منظومه شمسی قرار گرفته، بسیار عجیب است. این سیاره فراخورشیدی در فاصله بسیار نزدیکی از ستاره میزبان خود قرار داشته و هر مدار آن تنها ۱۸ ساعت طول می‌کشد، از این رو بسیار داغ بوده و نمی‌تواند از حیات به شکل شناخته شده برای انسان برخوردار باشد. تصور می‌شود که دمای سطح این سیاره ۲۰۰۰ درجه سلسیوس باشد.


سیاره ۵۵ Cancri e در سال ۲۰۰۴ کشف و در سال ۲۰۱۲ یک مدلسازی بر اساس جرم و شعاع آن و نیز ترکیب ستاره میزبانش انجام شد و نشان داد که درون این سیاره مقادیر زیادی کربن وجود دارد. در حقیقت به گفته محققان، این ابرزمین شاید یک سیاره الماس باشد.


تحقیقات بعدی نشان داد که ۵۵ Cancri e احتمالا مانند تصورات پیشین از کربن زیادی برخوردار نیست. اما مجددا دانشمندان در تحقیق بر روی جو این سیاره توانستند نشانه‌هایی از سیانید هیدروژن پبدا کنند که می‌توانند نشان‌دهنده هوای پر از کربن باشد.


محققان ستاره میزبان سیاره ۵۵ Cancri e را با استفاده از ابزار دوربین میدان وسیع ۳ هابل بررسی کرده و چندین طیف ایجاد کردند. آن‌ها سپس ترکیبات جوی سیاره را با یک نرم‌افزار تحلیلی بررسی کردند.

 

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

Secured By miniOrange