آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید
خانه » آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید

آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید

31K بازدید
پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
Elina
0 دیدگاه
49

آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید

تاثیر آفتاب بر پوست

آشنایی با تاثیر آفتاب بر پوست که احتمالا نمی دانید آرشیو مقالات پوست پوست حساس پوست خشک پوست زیبا پوست سالم پوست معمولی زیبا شدن زیبا شوید زیباتر شدن زیباشدن زیبایی زیبایی پوست زیبایی و شادابی سلامت و زیبایی مقالات آرایش و زیبایی نکات آرایشی و زیبایی تاثیر آفتاب بر پوست آفتاب فصل گرما نور خورشید تاثیر تابش نور خورشید بر پوست تابش آفتاب آفتاب سوختگی شایع ترین اثر نور خورشید برنزه شدن چین و چروک پیری زودرس سرطان های پوستی بیماری های پوستی عرق سوز شدن عفونت های قارچی عفونت های باکتریال حساسیت های آلرژیک اگزما فصل تابستان پیشگیری از عوارض تابش نور خورشید عینک آفتابی کلاه لبه دار

یک متخصص پوست گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های پوستی در فصل گرما، در زمان اوج شدت و تاثیر تابش نور خورشید بر پوست، کمتر در فضاهای باز تردد کنید. در ادامه با فارسی مد همراه باشید …


دکتر یعقوبی، اظهار کرد: آفتاب تاثیر عمده و اساسی در اغلب فصول سال بر روی پوست انسان دارد؛ صحبت از آفتابی است که درجه حرارت بالای 50 درجه دارد. به طور کلی تابش آفتاب به دو گونه حاد و مزمن بر روی پوست اثرگذار است.


وی ادامه داد: از میان آثار حاد آفتاب می توان به آفتاب سوختگی به عنوان شایع ترین اثر نور خورشید بر پوست انسان اشاره کرد. تغییر رنگ پوست یا برنزه شدن (خرمایی رنگ شدن)، پیدایش چین و چروک، پیری زودرس، پیدایش ضایعات پیش سرطانی و سرطان های پوستی نیز از دیگر عوارض تاثیر نور خورشید بر پوست است.


متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: علاوه بر این، آفتاب در بسیاری از موارد می تواند در هر جایی از دنیا عامل تشدید کننده بیماری های پوستی یا یک بیماری داخلی باشد که در استان خوزستان نیز به دلیل شرایط جوی که دارد، بی شک این اثر برجسته تر و گاهی بیشتر از سایر موارد دیده می شود.


یعقوبی اظهار کرد: به تبع وجود گرما و برای دفاع از آثار تابش آفتاب، یکی از راه هایی که بدن به طور فیزیولوژیکی انجام می دهد، تعریق است که به خنک شدن سطح پوست کمک می کند ولی در تابستان تعریق بیش از حد ضمن این که آثار ظاهری ناخوشایندی روی لباس افراد دارد و گاهی موجب تغییر رنگ لباس می شود، می تواند در بسیاری از موارد فرد را مستعد ابتلا به برخی بیماری ها کند.


وی عنوان کرد: در افرادی که چاق هستند و یا بیماری زمینه ای مانند دیابت دارند؛ به موازات گرما و تعریق زیاد، ابتلا به بیماری های پوستی مانند عرق سوز شدن، عفونت های قارچی و حتی عفونت های باکتریال و حساسیت های آلرژیک افزایش می یابد.


یعقوبی درباره حساسیت های آلرژیک در فصل تابستان گفت: فردی که نسبت به فلز نیکل موجود در ترکیب قلاب کمربند یا جواهرات و زیورآلات غیر طلا حساسیت دارد، در تابستان گاهی با ظهور این حساسیت ها با شدت یافتن آن مواجه می شود.


وی افزود: با توجه به این که در این فصل، پوست دچار تعریق و رطوبت زیاد می شود، نفوذ پذیری مواد حساسیت زا (آلرژن – آنتی‌ژن) نیز افزایش می یابد بنابراین حساسیت های تماسی آلرژیک مانند حساسیت به فلز نیکل به شکل اگزما در ناحیه زیر ناف ناشی قلاب کمربند، زیپ و یا دکمه فلزی شلوار جین در تابستان بیشتر خواهد شد.


این متخصص پوست با تاکید بر رعایت بهداشت فردی به ویژه در فصل تابستان اظهار کرد: برای پیشگیری از ایجاد عوارض تابش نور خورشید، سعی کنید در فصل گرما بین ساعت های 10 صبح تا 16 در فضای باز تردد نکنید. البته داشتن پوشش مناسب هنگام تردد در فضای باز، استفاده از دستکش تیره، عینک آفتابی استاندارد برای جلوگیری از ایجاد بیماری آب مروارید و چین و چروک و همچنین کلاه لبه دار از نکات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.


یعقوبی ادامه داد: با توجه به این که در استانی زندگی می کنیم که آفتاب در 12 ماه سال به ویژه در ماه های تابستان، بهار و بخشی از پاییز و زمستان با شدت می تابد و بر حسب اعداد و ارقام گاهی دمای هوا به بیش از 50 درجه سانتی گراد می رسد، همچنین با وجود افزایش تعریق بدن در این شرایط، ضروری است برای حفاظت از پوست خود به نکات اساسی در این زمینه توجه داشت.


وی گفت: اهمیت این موضوع بدان دلیل است که اگرچه سرما روی پوست و سلامت انسان اثر دارد ولی در مبحث پزشکی، بیماری هایی تحت عنوان بیماری های نواحی گرمسیر را می شناسیم و مبحث و کتابی درباره بیماری های نواحی سرد سیر نداریم.

تاثیر آفتاب بر پوست

دانلود مقاله

پیشنهاد میکنیم...

دانلود مناجات شعبانیه – دانلود شرح مناجات شعبانیه + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
دانلود صلوات شعبانیه – صوت و ویدئو + پخش آنلاین و اینفوگرافیک
شرح کامل اعمال ماه شعبان – فضیلت و اعمال ماه شعبان
ویژه نامه وفات حضرت ابوطالب (ع) + کلیپ و تصاویر
۱۰ تعریف و تمجید که مردان دوست دارند از همسرشان بشنوند
این نکات طلایی زندگی زناشویی شما را متحول می کند
راز های رسیدن به سادگی و سبکباری در زندگی و راه های تقویت آن
30 داستان کوتاه و آموزنده که باعث تغییر افکار شما می شود
با نحوه غلبه بر ترس و اضطراب از تعاملات اجتماعی آشنا شوید
نکاتی برای درمان افسردگی کسانی که دوستشان داریم
بهترین و مناسب ترین مکان برای خواب نوزادان کجاست؟
انواع برس مناسب برای مو و مزایای برس کشیدن مو ها
زیبایی بر دوام ازدواج و زندگی مشترک چه تاثیری دارد؟
مصرف این میوه خشک شده باعث خرابی و پوسیدگی دندان می شود
چند دلیل جالب برای اینکه بوسیدن و نوازش کودک را جدی بگیریم!

دیدگاه کاربران
0دیدگاه ثبت و تایید شده

ارسال دیدگاه

هفته دفاع مقدس گرامی باد